Baba-kız birlikte siyaset yapıyorlar

İzmir’in tanınmış işadamlarından Latif Aydemir, AK Parti’de il delegesi, kızı Aşkın Aydemir ise Bayraklı ilçe yönetim kurulu üyesi. Aşkın Aydemir “8 yaşından beri babamla siyasetin içindeyiz” diyor

FATİH ŞENDİL (HABER MERKEZİ)

Yakup Gülcan’ın başkanlığa seçildiği AK Parti Bayraklı İlçe kongresi seçimlerinde yönetim kurulu ve il delegesi listesinde tanınmış isimler yer aldı. Bu isimlerden ikisi, tanınmış işadamı Latif Aydemir ve 20 yaşındaki kızı Aşkın Aydemir oldu. Latif Aydemir il delegesi olurken, Gediz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencisi kızı Aşkın Aydemir ilçe yönetim kurulunda yer aldı.

“Ondan çok şey öğrendim”

Babası ile birlikte siyasette önemli başarılara imza atacaklarını belirten çiçeği burnundaki ilçe yöneticisi Aşkın Aydemir, “Siyaseti babamdan öğrendim. Küçük yaşlardan itibaren mitinglere birlikte giderdik. Babamla birlikte siyaset yapmak çok güzel ve anlamlı. O’ndan çok şey öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum. İlçe başkanımız ve diğer yöneticilerimizle birlikte daha çok çalışarak AK Parti’yi daha çok kişiye sevdireceğiz. Bayraklı’da AK Parti’yi hep birlikte iktidara taşıyacağız” dedi.

“Benden daha başarılı olacak” 
Latif Aydemir ise, gönül verdiği partide kızıyla birlikte siyaset yapmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti. 2002 yılında Bornova İlçe Başkan yardımcılığı, 2004 yılında Bornova Belediyesi Meclis Üyeliği, 2009 yılında Bayraklı Belediye Başkan aday adaylığı, 2009-2014 yılları arasında İl yönetimi ve ilçe koordinatörlükleri ve son olarak da Bayraklı Belediyesi Meclis üyeliği görevinde bulunan Latif Aydemir, “Siyasette edindiğim tecrübeyi kızıma aktarmaya çalışıyorum. Kızım eğitimini tamamladıktan sonra Aydemir İnşaat Grubu’nda da benimle birlikte görev yapacak. 8 yaşından bu yana benimle birlikte siyasetin içinde. Onun şimdi de ilçe yönetimine girmesi bana büyük gurur verdi. İnanıyorum ki, kızım benden daha başarılı bir siyasetçi olacak, önü açık” dedi.

*Yeni Asır Gazetesi

Yorum Ekle

Start typing and press Enter to search